Українська (Україна)RussianEnglish (United Kingdom)

N-sensor прилад для диференційованого внесення азоту

Вичерпне рішення для точного землеробства

N-Sensor є складовою повного вирішення для точного землеробства, разом з N-plan та N-tester, в якості інструменту керування на полі при внесенні азотних добрив.

N-Sensor та N-Sensor ALS від Yara надають фермерам надійне рішення для змін в реальному часі дози азоту, регулюючи її в залежності від росту посівів. В результаті N-Sensor розроблено для внесення точної кількості азоту відповідно до потреб рослин, що сприяє як зниженню впливу на оточуюче середовище, так і максимальному зростанню потенційного прибутку господарства.

Спеціалізована група вчених із науково-дослідного центру Yara в м.Дюльмен щорічно проводить дослідницькі роботи для покращення існуючого калібрування та збільшення можливостей для застосування.

N-Sensor вперше було розроблено в науково-дослідному центрі Yara в м. Дюльмен (Німеччина) після більш ніж 10 років інтенсивних дослідів та випробовувань. Вперше він був застосований у 1990 р на фермі у Великобританії, у вигляді практичного знаряддя для фермерів по внесенню азоту із змінними дозами, у формі окремого пристрою, встановленого зверху на кабіні, що легко переноситься на різні трактори чи самохідні розпилювачі.

В 2005 був запропонований N-Sensor ALS (Активне джерело світла), як рішення для роботи при недостатній інтенсивності освітлення. Як свідчить назва ALS, пристрій має власне джерело світла і може працювати незалежно від навколишнього освітлення.

Щоб система і далі розвивалась, щорічно у лаболаторіях YARA продовжують виконувати різні випробовування. Перед впровадженням калібрування для якоїсь нової культури відбувається велика кількість випробовувань, завдяки чому стає відомим рівень поглинання азоту в досліджуваній культурі. Також визначається ефект взаємовпливу між різними варіантами та інтенсивністю посівів на виміри N-Sensor на різних стадіях росту та фактичний вміст азоту в листках завдяки лабораторним аналізам. Лише після підтвердження хорошої кореляції між цими двома вимірами для культури випускають нове калібрування.

Однак, для існуючих калібрувань також, щорічно, проводяться випробовування, покликані для ще більш точного налаштуванняусіх параметрів.

N-Sensor, розміщений на даху кабіни керування, зчитує під кутом зображення культури з обох боків трактора чи обприскувача та вимірює загальну площу приблизно чверть ширини заїзду в бік від колії, при відстані між коліями у 24 м. Потреба культури в азоті визначається шляхом вимірювання кількості світлового потоку, який відбився від поверхні культури. У випадку класичного N-Sensor в світлочутливому елементі вимірюється кількість відбитого денного світла, а у випадку N-Sensor ALS вимірюється кількість відбитого світла із власного джерела освітлення (ксенонового прожектора).

Оскільки для класичного N-Sensor навколишнє освітлення впливає на інтенсивність відбитого світла, то зверху пристрою встановлено ще додатковий світлочутливий елемент, який вимірює інтенсивність навколишнього освітлення для того, щоб відповідно компенсувати його зміну під час роботи. Для ALS такий елемент не потрібен, оскільки тут вимірюється інтенсивність відбиття від власного джерела світла, спрямованого на культуру.

Після першого запуску системи в неї вносяться нові калібрування, що контролює більш точне внесення азоту та покращує легкість самої операції.

Це калібрування являється взірцем, що потребує еталонного сканування, проведеного всередині площі посівів та вводиться в систему ще до початку внесення добрив.

Запланована норма була впроваджена для прискорення процесу калібрування і дозволяє проводити оперативне калібрування прямо під час роботи, завдяки чому вичисляється еталонне значення з моменту, коли пристрій починає проводити вимірювання на посівах. Зазвичай, два проходи колії цілком достатньо для того, щоб отримати середнє значення норми для поля.

Еталонний або бажаний рівень – це середня норма, яка буде застосовуватись для поля на час робіт і вираховується ще до заходу на це поле. Тоді в залежності від отриманих вимірів по культурі N-Sensor, враховуючи середнє числі, при вмісті азоту в культурі нижчому за середнє число застосовує більшу кількість добрив, і навпаки – більший вміст азоту в культурі вимагає меншої кількості добрив.

Термінал N-Sensor

Завдяки використанню терміналу, що працює під ОС Windows, N-Sensor надає вагомі переваги фермерам, які зацікавлені аспектами точного землеробства. З цим комп’ютером із сенсорним екраном не тільки дуже легко працювати та зчитувати інформацію, але іперегляда карти полів під час виконання робіт. Окрім цього, серед його функцій є:

 • Рядовий посів із змінним кроком ;
 • Автоматичне керування (автопілот) ;
 • Керування;
 • Автоматичне виключення для розпилювачів.

Інформація по полях зберігається на USB флеш-пам'ять і може легко бути перенесена на комп’ютер в офісі господарства, де ці карти можна відтворити або роздрукувати або надіслати дані через Інтернет в офіс господарства.

N-Sensor’ом карти створюються за допомогою розміщеного в Інтернеті програмного забезпечення під назвою «Офіс Sensor» (Sensor Office). Офіс Sensor є частиною Інтернет-сайту Yara по точному землеробству, який дозволяє користувачам створювати як карти біомаси урожаю, так і карти внесення азоту. Це програмне забезпечення також дозволяє передачу даних в формати, які можна використовувати в інших програмах по створенню карт.

Додаткову інформацію про Офіс Sensor можна знайти на веб-сайті Yara за адресою www.yara.com або безпосередньо на сайті www.sensoroffice.com.

На сьогодні програмне забезпечення було розроблено для наступних культур:

 • Озима пшениця ;
 • Озимий ячмінь ;
 • Яра пшениця;
 • Ярий ячмінь ;
 • Озимий ріпак ;
 • Картопля ;
 • Кукурудза;
 • Цукрова тростина (зовсім нещодавно);
 • N-Sensor також використовувався на деяких польових овочевих культурах у Великобританії.